Sveikata

Tai, kuo mes gaivinamės karštą vasaros dieną, nėra tik gardumynas, tinkantis artimųjų nuotaikai praskaidrinti ar mūsų visų šventinei nuotaikai sukurti. Kaip ir senovėje Europos tautos, taip ir šiandien Soprano ledainės į pieniškus, jogurtinius ar vaisinius ledus deda šokolado, riešutų, vaisių gabalėlių bei pagardina ir puošia šviežiai plakta grietinėle, sausainiais, įvairaus skonio sirupais ir netgi likeriu.

Toks skanėstas gali būti ir sveikatos šaltiniu. Ar kada nors susimąstėte, kas įvyksta, kad pienas, medus ir kiaušiniai, jogurtas ar grietinėlė, uogos, vaisiai ar riešutai taptų įvairiaspalviais gardžiais ledais? Net ir šiuolaikiniais įrengimais ledų gamybos procesas nėra paprastas, todėl norint gauti nepriekaištingos kokybės ir skonio rezultatą, turi būti kruopščiai parenkami produktai bei atsakingai paruošiami kiekvienam gamybos etapui.

    

Natūralių pieniškų ledų kokybė neatsiejama nuo šviežio pieno, kuriame gausu žmogui naudingų maistinių medžiagų. Viena iš svarbiausių yra kalcis, reikalingas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Piene esantys, “kilmingaisiais” vadinami proteinai yra būtini augimui, o jo išskirtinis komponentas laktozė, virškinimo metu skylantis į gliukozę bei galaktozę, puikus nervinių ląstelių energijos ir gyvybingumo šaltinis. Ne mažiau svarbūs ir jame esantys vitaminai A, B, D bei mineralinės druskos.

Apie šviežių ir džiovintų vaisių bei riešutų maistinę, profilaktinę ir sveikatingumo vertę galima surašyti ištisas enciklopedijas, nes jų įvairovė ir gausybė suteikia galimybę mėgautis vis kitomis skonio savybėmis. Visiems mums gerai žinoma, kad juose gausu mineralinių medžiagų, vitaminų, ląstelienos, natūralaus cukraus, skaidulų. Didžiąją riešutų dalį sudaro riebalai, gausūs poli nesočiųjų rūgščių – omega-6 ir omega-3, kurių žmogaus organizmas pats negali pasigaminti, todėl ir turi gauti su maistu.

Tokiu būdu SOPRANO ledai nėra vien tik atsitiktinis malonumas, tačiau jie tampa svarbia mitybos dalimi, paįvairinančia Jūsų racioną.

Copyright © 2008 UAB LEDAI. Visos teisės saugomos. Sukūrė:
imagine.lt