Apie ledus

Šiandien niekas tiksliai nepasakytų, kiek tikrovės ir kiek legendų atsispindi pasakojimuose ledų atsiradimo istorijoje, tačiau jau senovės tautos jautė didelį poreikį ir neišpasakytą malonumą gaivintis šaltu gardėsiu.

Kinai mėgavosi sniego arba smulkinto ledo mišiniu su kvapių vaisių gabalėliais ir granatų grūdeliais, arabai – sniege atvėsintu aromatizuotu vandeniu, indai valgydavo egzotinių vaisių gabalėlius, atšaldytus ir sumaišytus su kalnų ledynų ledo gabalėliais, visi Artimųjų, Vidurinės ir Tolimųjų rytų kraštai gamino gaivinantį gėrimą iš šaldytų vaisių ir vaisių tyrių mišinio su cukrumi ir neretai su alkoholiu.

Iš Rytų įprotis šaldyti sultis ir vaisius su didžiaisiais karvedžiais atkeliavo į antikinę Romą, o kiek vėliau ir Europą. Šiek tiek kitokie ledai buvo gaminami slavų kraštuose – ten buvo populiarus šaldytas tarkuotas pienas arba šaldytos varškės, medaus, pieno ir džiovintų vaisių mišinys.

SOPRANO ledų tėvynė – Italija. Dar Romos Imperijos klestėjimo laikais minima, kad aristokratai puotose būdavo vaišinami sniege arba lede atšaldytais, arba į ledą įšaldytais vaisiais ir uogomis. Nors šiandieniniai ledai pagal receptūrą atrodo labai tolimi tuometiniams, tačiau liko nepakitęs svarbiausias dalykas – skanūs ledai turi būti gaminami tik iš natūralių ir tik iš šviežių produktų. Tokie ir yra kasdien šviežiai gaminami, pagal italų tradicijas išpuoselėti bei jų fantaziją kuriami SOPRANO ledai.

Vilniuje Pilies g. SOPRANO ledainėje rasite didžiausią įvairovę ledų skonių ir gausiausią pasirinkimą viliojančių ledų desertų. Ledų ir jų desertų gausa ir įvairove pasižymi ir kartu su "Ciao Italia" picerija PC „Akropolis“ esanti ledainė. Įvairiaspalvių ir mėgstamiausių skonių ledų rasite ne tik PC „Akropolis“ alėjose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, bet jais mėgautis galėsite ir PPC „Panorama“ ledainėje Vilniuje bei PPC "Mega" ledainėje Kaune.

Copyright © 2008 UAB “Itališkas skonis”. Visos teisės saugomos. Sukūrė:
imagine.lt